Wybór płytek podłogowych i ściennych na lata

Wybór płytek na podłogę i ściany to chyba najważniejszy etap projektowania wnętrz naszego nowego domu. Nasz wybór będzie z nami na lata, warto poświęcić więc nieco więcej uwagi na dobór płytek ceramiki tak aby nasze wnętrza wprawiały nas w świetny nastrój codziennie. Zapraszamy więc na niezwykłą podróż po nowych liniach płytek polskich producentów, które możemy nabyć w sklepach internetowych dekordia.pl oraz e-budujemy.pl.W

Oto trzy polecane kolekcje płytek ceramicznych Tubądzin.

Seria Horizon spodoba się lubiącym łączenie klasyki i modernizmu. Podstawowa kolorystyka beżu a do niej nowoczesne, reliefowe wzory na płytkach dekoracyjnych a przede wszystkim mozaiki o heksagonalnych elementach z satynowo-połyskowch wykończenie w kolorze beżowym lub nero. Na podłogę brązowa płytka gresowa w rozmiarze 59,8×59,8 cm, satynowa, odporna na mróz o 4 klasie ścieralności. Płytki ścienne mają wymiary 89,8×32,8 cm a mozaiki 28,9×22,1 cm. Płytki ścienne gresowe są matowe i posiadają rektyfikowane krawędzie, natomiast mozaiki posiadają wykończenie lappato i nie są rektyfikowane.

Wykorzystanie kolekcji Horizon: wewnątrz na podłogi i ściany: wiatrołapu, domowego biura, pokoju gościnnego, łazienki, jadalni; na zewnątrz (płytki podłogowe): patio, altany.

Nowoczesna seria płytek gresowych podłogowych i ściennych Integrally to ukłon w stronę natury. Płaszczyznę płytek gresowych pokrywa wzór imitujący naturalny kamień. W kolekcji płytki ceramiczne białe w trzech wersjach: gładkiej, ze strukturą naturalnego kamienia, z fakturą w cienkie paseczki oraz płytki jasnoszara, popielata i antracytowa – wszystkie z delikatną strukturą kamienia. Płytki gresowe mają zgaszone powierzchnie, rektyfikowane krawędzie a wymiary to 89,8×32,8 cm. Ożywieniem aranżacji wnętrza będą płytki gresowe ze strukturalnym dekorem patchworkowym powstałym z 27 kwadratów w kolorze płytki. Na podłogę mamy do wyboru dwie płytki w barwach płytek ściennych w rozmiarze 59,8×59,8 cm oraz pasującą a jednocześnie wnoszącą nieco ciepła płytkę imitującą drewno w rozmiarze 119,8×19 cm. Płytki gresowe te również są rektyfikowane, mają odporne na ujemne temperatury powierzchnie, 4 klasę ścieralności oraz 9 lub 10 klasę przeciwposligowości. Wykorzystanie kolekcji Integrally: wewnątrz na podłogi i ściany: wiatrołapu, domowego biura, pokoju gościnnego, łazienki, jadalni; na zewnątrz (płytki podłogowe): balkony w mieszkaniu, patio, ganki, dróżki.

Po wzory imitujące marmur sięgają przeważnie klienci którzy preferują ponadczasowo urządzone wnętrza z efektem glamour. Seria Serenity jest na pewno jedną z tych, po jakie warto sięgnąć. Znajdziemy tu płytki ścienne gładkie, płytkę z ozdobnym i teksturalnym wzorem w kwadraty mniejsze w większych a także płytkę podłogową. Wszystkie mają błyszczące powierzchnie. Dekoracją jest także połyskowa listwa w odcieniach miedzi. Wszystkie mają rektyfikowane krawędzie pozwalające na układanie kafelków z zastosowaniem cienkiej fugi, płytka gresowa podłogowa jest przystosowana na warunki zimowe. Wymiary płytek gresowych ściennych to 89,8×32,8 cm a podłogowych 59,8×59,8 cm.

Użycie kolekcji Serenity: wewnątrz na podłogi i ściany: wiatrołapu, domowego biura, salonu, łazienki, jadalni; na zewnątrz: patio, schodki, dróżki.

A oto trzy nowości firmy Paradyż:

Glazura Paradyż Arkesia to powierzchnie inspirowane piaskowcem, które oddają spektakularny efekt, zwłaszcza w większych przestrzeniach użytkowych. Płytki Arkesia ukazują się w połysku, macie i jako gres nieprzetworzony. Płytki charakteryzuje ciekawa paleta kolorów, mamy zatem: beż, brązy, antracyt, mocca. Płytki Arkesia to gresy rektyfikowane, umożliwia to wykładanie ich z minimalną fugą. Linię możemy stosować w łazience, przedpokoju, pokoju dziennym lub w przestrzeniach komercyjnych. Płytki ceramiczne dostępne są w rozmiarach 29,8×59,8 cm, 59,8×59,8 cm. Płytki ceramiczne są odporne na mróz.

Zastosowanie kolekcji Paradyż Arkesia: we wnętrzu na podłogi i ściany: korytarza, pokoju, salonu, łazienki, jadalni; na zewnątrz : tarasy, schodki, chodniki.

Seria Bazo jest perfekcyjnym odbiciem swojej nazwy. To linia klasycznych, bazowych płytek podłogowych dostępnych w dwóch kwadratowych rozmiarach: 19,8×19,8 cm oraz 30×30 cm. W serii znajdziemy kolory ciepłe jak beż i brąz, jak i chłodniejsze jak szarość czy nero w wydaniu bez dodatkowo wzoru jak i tzw. sól-pieprz czyli wzbogacające aranżacje kropeczki. Oprócz płytek podłogowych mamy tu także inne elementy takie jak cokoły lub profile zewnętrzne, czyli wszystko czego możemy potrzebować do wykończenia wewnątrz i na zewnątrz, w domach i pomieszczeniach komercyjnych, dla których także stworzona jest ta linia. Gres posiada różne klasy przeciwpoślizgowości, satynowe wykończenie i nierektyfikowane krawędzie.

Seria płytek podłogowych Doppia / Doppio to kolory brązowe i beże, imitacja drewna i dekory florystyczne. Linia zaprojektowana została w taki sposób, by stworzyć klasyczną podłogę na długie lata. Płytki ścienne w wymiarach 25×40 cm występują w kolorach beżu oraz brązu. Dekoracje na ścianę w tym samym rozmiarze z motywem kwiatowym w jednakowej z płytkami ceramicznymi bazowymi kolorystyce. Do tego listwy dekoracyjne. Płytki ścienne w rozmiarze 40×40 cm są w odcieniach piaskowych, satynowe wykończenie i są mrozoodporne, więc możemy je kłaść zarówno na dworze, jak i w domu.

Zastosowanie kolekcji Doppia / Doppio: w mieszkaniu na podłogi i ściany: wiatrołapu, domowego biura, salonu, łazienki, jadalni.